2. smečka Krnov Vás vítá

Anthropoid Praha

POZVÁNKA NA SPANILOU JÍZDU

Letos to bude přesně 70 let od okamžiku kdy v jedné zatáčce v Praze Libni naši parašutisté zpečetili osud zastupujícího říšského protektora Heydricha. Tato, patrně nejslavnější událost československého odboje, se letos stala tématem celé řady akcí. Na jednu z nich se chystáme vypravit i my.

Co se bude dít? Ve čtvrtek by se vyrazilo na cestu, ubytování (jako i ve zbývajících dnech) bude v již známé skautské klubovně na Žižkově (spaní na madracích na zemi, kuchyně, sprcha, WC, uzavřený přírodní areál s ovečkami :) ). V pátek dopoledne volný program, odpoledne pro zájemce cesta do špičkového vojenského technického muzea v Lešanech u Prahy. V sobotu účast na oficiálních vzpomínkách v Thomayerových sadech – podle nálady a počasí (program najdete na http://www.facebook.com/Operace.Anthropoid?filter=3 – v krátkosti půjde o předvedení bojové techniky, ukázky výcviku našich vojáků a parašutistů v Anglii, rekonstrukce atentátu včetně účasti Mercedesu (nevím jistě, zda toho původního – ten se dochoval, ale na akci může být jiný stejného typu), dobová módní přehlídka a filmy). Případně volný program podle nálady. V neděli – dopoledne brouzdání centrem, odpoledne odjezd směrem domů.

Kdy, kde a za kolik? Odjezd ve čtvrtek 24.5.2012 předběžně v 16.30 od Kauflandu (čas se ještě může upravit), návrat tam samo v neděli okolo 18.00-20.00. Cena záleží na obsazenosti aut, pohybuje se mezi 560-660,- Kč. V ceně je příspěvek na palivo aut (při plné obsazenosti cena klesá na nižší hodnotu), 3 noclehy a jízdné MHD. Vstupné na akci a do armádních muzeí se žádné neplatí, vše je zdarma. Stravu si každý řeší sám, bude možnost jak využití kuchyně, tak i nákupů v obchodech s „normálními cenami“.

Co si vzít sebou? Karimatku, kapesné, oblečení a prádlo na 4 dny,přezůvky, hygienu, průkazku pojištěnce (nebo alespoň kopii), krojové triko a šátek, pláštěnku, jídlo, pití, menší batoh na cesty. Věci rozložte do menších označených tašek (igelitek) tak, aby se snadno rozložily v kufru aut. U mladších 15 let doporučuji nějaký doklad s fotografií.

Prosím, hlaste se co nejdříve, nejlépe do 15.5. Zatím máme předběžně zajištěna dvě auta a v tuto chvíli se zdají být plně obsazena. pokud budou mít zájem jet další,pokusím se zajistit třetí auto.

                                                                                                                                 Vlk