2. smečka Krnov Vás vítá

INTERCAMP 2011

Akce Intercamp 2011
mezinárodní skautské setkání v Belgii (Boom – nedaleko Bruselu).
účast asi 2500 skautů. Vhodné od 11 let, u mladších po domluvě s vedoucím oddílu.
Intercamp
cena je 2700,- Pokud se nám podaří naplnit autobus, je pravděpodobné, že se po vyúčtování bude něco vracet. V této ceně je doprava a pobyt na tábořišti. Stravu, cestovní pojištění a kapesné si řešíte sami. Pokud budete mít zájem část programu obětovat a jet se na den podívat do Bruselu, pak vybíráme 100,- navíc.
informace z 12.4.2011
INTERCAMP 2011
Jednou za rok se koná někde v Evropě setkání skautů a skautek formálně z členských států NATO. Bývá nás kolem 2500 a to hlavně Američani, Francouzi, Angličané, Belgičané, Němci, Holanďani, Kanaďani a pár stovek Čechů,... Taky se to podle toho střídá – u nás na Sycheráku, pak v Holandsku, u Maastrichtu, v Německu, ve Francii, zase v Německu, Holandsku, Německu a... v roce 2011 to bude
9.-13.6.2011
BELGIE
(Boom, nedaleko Bruselu)
A činnost? –obvykle jsme kvůli počtu rozděleni do subcampů. Jeden den dopoledne bývají hry v družinách, které jsou národnostně promíchány , odpoledne rukodělky. No a pak tam někde může být třeba lukostřelba, lezecká stěna... A druhý den něco jako orientační vycházka podle mapy do okolí – tzv. HIKE. K tomu navíc ochutnávky cizích kuchyní, výměny nášivek ... Akce je skvělou příležitostí k setkání s řadou zahraničních skautů.
            Těm, kdo jsou ochotni obětovat den programu nabízíme návštěvu Bruselu, Antwerp nebo mořského pobřeží. 2 noci strávíme ve stanech na tábořišti, 2 v autobuse. Vaříme si sami přímo na tábořišti – stravu si zajišťuje každý samostatně.
            Výsledná cena je závislá na Vašem zájmu – tedy především na obsazení autobusu. Letos bohužel Junák nedává dotace na zahraniční akce, nevyšly ani další žádosti na Městě ani na kraji. Předpokládám, že cena za dopravu nepřekročí 2700,-
Pro mimokrnovské je možnost bezpoplatného přespání v krnovské klubovně – před odjezdem i po příjezdu.
Odjezd bude z Krnova 9.6.2011 kolem poledne, návrat v pondělí 13.6. večer (odjíždět budeme v neděli pozdě večer)
jahoda.pavel@seznam.cz , mobil 776 737 816.
 
potřebné vybavení:
PAS nebo alespoň OBČANKU, průkazku zdravotní pojišťovny, řádnou přihlášku
-stan (1 pro 2 osoby – částečně možno zapůjčit ze střediska), karimatka, spacák, ešus a lžíce, nůž, 1 hubku na nádobí a útěrku, kroj!, náhradní oblečení, jídlo a dostatek pití na cestu (první bude zajištěna až snídaně na místě), baterku, hygienické potřeby, převlečení, pláštěnku, doporučuji sluneční brýle, pokrývku hlavy, opalovací krém a jinak prostě vše, co se vozí na 5 denní výpravu. Léky, kapesné, polštářek pod hlavu. Věci na výměnu. Vezměte také něco, co Vám potisknou na památku (triko, světlý šátek...).
Může se stát, že se přece jen podíváme i někam dále, potom doporučuji nějaké peníze na vstupenky do muzeí (10 – 20 Euro, účast bude ale dobrovolná), na pohlednice nebo suvenýry. Na Intercampu je možné nakoupit i zahraniční skautské doplňky. Máte-li věci na výměnu (krojové součásti, nášivky, odznaky...), i taková možnost je. Kapesné v zásadě není nutné žádné. Jinak doporučuji tak 10 – 30 Euro ... podle možnosti. 2 Eura vybíráme k základnímu poplatku.
                                                                       Pavel Jahoda – Vlk, středisko Junáka Krnov