2. smečka Krnov Vás vítá

ŘÍM potřetí :) ...

Základní předběžné informace k poznávacímu zájezdu do Říma

termín : 8.-12. srpna 2012

zájezd je v tuto chvíli na počátku jednání, využili bychom oficiální nabídku společnosti ABC Tours. Naplníme-li autobus, předpokládáme jeho vypravení z Krnova přes Ostravu a Dobrou. Cena zájezdu uváděná společností je 3990,-, ale setkali jsme se i s částkou 4300,-. Uvidíme, jakou nám nakonec nabídnou (je možný vliv ceny v sezóně). Max. o 250,- cenu navýší přistavení autobusu v uvedených městech.

Co bychom po Vás potřebovali? Nejprve napsat, zda máte zájem jet. Účast není podmíněna členstvím u skautů. Naopak, pozvěte známé, příbuzné, kamarády ... Když autobus naplní „naši lidé“, je to daleko příjemnější a jednodušší cestování.

Prosíme tedy o co nejvčasnější NEZÁVAZNÉ přihlášení e-mailem na jahoda.pavel@seznam.cz (zde směřujte i dotazy) nebo na ev.bre@seznam.cz a to do konce dubna. Do zprávy napište svoje jméno, počet osob a jejich věk + podrobnosti, jaké Vás napadnou. Na e-mailovou adresu, kterou se přihlásíte, budeme následně odesílat podrobnosti.

Závazné přihlášky s nevratnou zálohou 1500,- budeme přijímat v průběhu května. Doplatek stanovíme podle požadavku úhrady autobusu. Nevratná záloha je pojistka, nebudete-li se moci zúčastnit, můžete vyslat náhradníka a záloha se automaticky převede na něj.

Doklady – stačí průkazka ZP a občanský průkaz (u mladších 15 let doporučuji pas)

                            na Váš zájem se těší

                   Eva Březinová                             Pavel Jahoda

                   Junák Dobrá                                       Junák Krnov

 

 

 

 

 

 

 

 

 

popis z nabídky společnosti:

1. den

Odjezd z Prahy 10.00, Jihlava 11.30, Brno 12.50, Znojmo 14.50. Následuje tranzit přes Hatě - Vídeň - Tarvizio - Florencii do Říma.

2. den

Před Římem se v autobuse nasnídáme. Stevard/ka na palubě autobusu Vás nejen probudí, ale připraví Vám také snídani. Naše setkání s Římem začneme okružní jízdou, která by mohla být pro další pobyt v Římě inspirující. Kolem Vatikánu pojedeme po pobřeží Tibery, přes most Palatino k Tarpejské skále. Následuje průjezd kolem proslulých úst pravdy. Projedeme kolem Circa Massima s výhledem na Palatino ke Closseum a Forum Romanum. Monument Vittorio Emanuele II. a spoustu dalších chrámů a paláců budeme míjet na cestě k mostu sant Angelo, přes nějž se dostaneme opět k Vatikánu. Zde vystoupíme z autobusu a náš pobyt v Římě začíná. To již budeme seznámeni s podvečerní cestou na místo ubytování. S prohlídkou Říma začneme podle vlastního uvážení. Jednou z mnoha možností je následující tip. Začít ve Vatikánu. Náměstí Sv. Petra, prohlídka chrámu Sv. Petra (možnost vstupů do krypty s hroby mnoha papežů, výstup na kopuli chrámu Sv. Petra), Andělský hrad a samozřejmě Vatikánská muzea se Sixtinskou kaplí. Poslat můžete pohled s Vatikánské pošty. Navečer se sejdeme na dohodnutém místě a společně se metrem – autobusem přesuneme na místo ubytování na pobřeží Ostie nebo v okolí. Ubytování je v chatkách v kempu na pobřeží Ostie nebo na předměstí Říma v kempu – mobil homech. Chatky jsou vybaveny sociálním zařízením, ale především možností příjemného posezení na jejich verandách pod borovicemi. V rozsáhlém kempu je restaurace a večerní diskotéka. Obdobná úroveň vybavení ubytování je v mobil - homech v kempu na předměstí Říma.

3. den

Po snídani se každý rozhodne pro vlastní program. Kdo bude chtít poznat Neapolský záliv, vydá se autobusem do Neapolského zálivu. Někdo dá přednost pobytu v Římě. Neapol již zdaleka není jen město romantiky. Je to především město reality jihu Itálie a město spojené s historií jihu. Nad Neapolí se vypíná sopka Vesuv. My autobusem vyjedeme na parkoviště ke kráteru, odkud se vydáme nenáročným asi 10 min. pochodem přímo ke kráteru. Tento den také navštívíme Pompeje. V r. 79 n. l. popel, voda a bahno pohřbily po výbuchu Vesuvu vše živé. V jediném okamžiku se život zastavil a my z otisků, které zde zanechali lidé v posledních chvílích svého života, poznáme, jak v tom čase žili. Také se zastavíme ve výrobně citrusových likérů. Nejenže ochutnáme, ale můžeme koupit dárek i domů. Na večer se vydáme zpět do Říma a ubytujeme se na stejném místě.

4. den

Ráno, po snídani, se vydáme do Říma ještě jednou a strávíme zde celý den. Opět nás autobus doveze na stanici metra - příměstského vlaku (podle místa ubytování). Toto bude poslední den pobytu a také poslední den kdy si položíte otázku co s načatým programem. Upřímně řečeno nebude odpověď lehká. Antický Řím, Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Benátské nám., Trajánův sloup, fontána di Trevi, Španělské schody, náměstí Colonna, parlament, náměstí Navona, květinové náměstí, kde byl upálen Giordano Bruno. To je jen náhodný výčet toho, co lze také poznávat. A nebyli by jste v Římě, kdyby jste si neudělali čas na italskou zmrzlinu anebo pravou italskou kávu. Navečer se sejdeme na smluveném místě a metrem se dopravíme k autobusu. Potom již zbývá cesta zpět. Následuje tranzit domů po stejné trase.

5. den

Příjezd do ČR v odpoledních hodinách (Znojmo 13.00, Brno 14.10, Jihlava 15.30, Praha 17.30).

 

Cena zahrnuje

·                  dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)

·                  služby stevarda/ky - průvodce

·                  2x ubytování v třílůžkových a čtyřlůžkových chatkách nebo mobil - homech (dvoulůžková chatka za příplatek 300,- Kč za osobu za 2 noci, jednolůžková chatka za příplatek 700,-/os./2 noci)

·                  1x snídaně v autobuse (obložená houska, teplý nápoj káva-čaj.)

·                  2x snídaní v místě pobytu (káva, čaj, houska, marmeláda, salám)

·                  Obsluha teplými nápoji v průběhu cesty (studené nápoje – slazená a neslazená mattoni + pivo za úhradu)

·                  pojištění CK pro případ úpadku

Cena nezahrnuje

·                  pojištění léčebných výloh 65,-/os., pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) 175,- /os.

·                  Informace o ceně vstupů:

·                  vstupné do kopule chrámu Sv. Petra cca 5 EUR, Koloseum - Forum Romanum cca 13 EUR, jízdné městským autobusem nebo metrem cca 4 EURA, vstupné do Vatikánských muzeí cca 12 EUR

Nástupní místa

Praha, Humpolec, Jihlava, Brno, Pohořelice, Uherské Hradiště, Veselí nad Moravou, Strážnice, Hodonín, Břeclav, Hustopeče, Znojmo