2. smečka Krnov Vás vítá

ROK 2008

Zimák skončil ... Poslední minuty roku 2008 jsou před námi a tak snad jen přání do toho nového roku - zkrátka a dobře - hodně zdraví, štěstí a domácí pohody. K tomu řadu zážitků jak vlastních, tak těch skautských. Úspěch ve škole i v zaměstnání. Dobré kamarády kolem sebe a vedoucím hodně energie a možností k další práci. Děkuji Vám za příjemnou společnost na akcích končícího roku a také za pomoc těm, kteří nám tolik pomáhají. Ať ten následující rok opravdu stojí za to !!! 
Zítra vyrážíme na naši poslední letošní akci - na Zimák, který strávíme na Pochni. A krátce poté nás čeká vstup do roku 2009. Brzy najdete odkaz na první akci tohoto roku - 16. až 18.1. se chystáme do Prahy.
Šťastné a veselé :o) !!! A hodně štěstí v roce 2009 !!!
Přidána pozvánka na poslední akci letošního roku - na Zimák - opět nalevo v rubrikách.
v pátek nám začíná Vánoční schůzka - proto neopomeňte dokončit dárečky, nenápadně uzmout doma nějaké to cukroví  a přiberte si i kroj, sluší vám :o) ...
Z Vídně jsme se tedy šťastně vrátili, počasí přálo (ač bez sněhu), všude mraky lidí švitořících česky,maďarsky a slovensky. Prolezli jsme pokladnici, uměleckohistorické muzeum a samo-sebou taky ty předvánoční trhy :o). Obrázky najdete na
Pozvánka na vánoční schůzku je nalevo ;-)).
Akce Vídeň - žádné zásadní změny ... Jen nezapomeňte včas přijít na sraz, vzít si ty doklady, co máte, nějaké ty peníze, spací věci. Oblečte se podle počasí! Kdo chce do Klenotnice - aktuální cena je 10 euro. Bude-li nás alepoň 10, bude to 7 euro. 
Teď už nám zase pracuje střediskový foťák, přibyly i nějaké obrázky od Danka, tak můžete opět věnovat svoji pozornost fotogalerii :o) !!! http://rybicky.rajce.idnes.cz/
Ano, už za týden vyrážíme do Vídně ! Koukněte se ještě doma, jestli vám na stole neleží zapomenutá přihláška a tak podobně :) ... Budu i vděčný každému, kdo mi pro jistotu potvrdí, jestli jede nebo ne. Je to, řekněme, dost důležité. U těch, kteří přihlášku předali, to nutné není :).
Pomalu ale jistě se zabydlujeme v nových klubovnách. Řekl bych, že to tam nemáme vůbec špatné :o). Přišlo nám pozvání na Mikuláše do Polska, ale tentokrát budeme muset tuto pozvánku pustit. A další víkend už jedeme do Vídně! A to se nenápadně blíží ty nejkrásnější svátky ... ;-) - ostatně my se sejdeme u stromečku v pátek 19.12.
Je na čase přidat pár aktualit ... Takže - výprava z Litomyšle se vrátila téměř kompletní, stěhování je skoro dokončeno (až na gauče :) ). Včera proběhla rada a plánovaly se nejbližší akce - Zimák, lednová Praha a dokonce už první nápady na letní tábor. Kromě toho se připravte na vánoční přespávačku v klubovně! Bude z 19. na 20. prosince a v sobotu převezmeme Betlémské světlo. A ještě k Vídni - uvolnila se 3 místa. Pokud ještě máte někdo zájem jet, dejte vědět ;-) !!! A nezapomeňte, 24.11. je termin odevzdání řádné přihlášky!
V pátek jedeme, jedeme a jedeme :o) - trasa Krnov-Olmik-Choceň-Vysoké Mýto á ... Litomyšl
fotografie: Zámek Litomyšl
No, takže odstěhováni ještě nejsme ... věcí moc, lidí málo ... ale těm, co přišli pomoci, posílám OBROVSKÝ DÍK.
Tento pátek - tedy 7.11 - nám hrozí definitivní rozloučení s kosteleckou klubovnou. Kdo máte silné paže (zbývá hlavně nábytek, což je poněkud těžké...), čas a chuť pomoci, tak se dostavte v 17.00 k dnes již "staré klubovně" v Kostelci. Pomoc víc než uvítáme :o)
Důležité informace - předběžně přihlášení na výpravu do Vídně brzy obdrží řádnou přihlášku, nezapomeňte do 24.11. zaplatit poplatek! Zatím ještě zbylo 1 místo ;-) ... Nějak to letí, že ?
další - zájemci o Litomyšl - nahlaste se do 10.11., účast bude limitována max. 15 lidmi - z kapacitních důvodů !!!
Z rubrik zmizely ankety, plán akcí je rozpracován, takže jich už není třeba. Předběžně se dá říci, že vyhrál Český Krumlov - určitě se na něj příští rok nezapomene :o).
Díky všem z Vás, co jste obětovali prázdninový den a zúčastnili se vzpomínkové akce k výročí Československa!
3. Adrenalinový víkend se již stal historickou událostí, opět jednou z těch, na které se hned tak nezapomene. Nezbývá než ohlásit další dění - Rybky mizí tento pátek na Pocheň, 27.10. se sejdeme opět u pomníku - je to již 90 let, co vznikla Československá republika ... A navíc přibyla listopadová pozvánka - opět na další velkou výpravu - do Litomyšle !!! Pozvánky jsou opět nalevo :o).
Dneska vypukne Adrenaliňák :o) !!! Jsou ohlášeni svět-lundy a vlčata z Dobré, Bruntálu, Zlatohorek a Krnova.Za týden bude Rybí Pocheň a 27.10. se opět zúčastníme oslav vzniku ČSR - bude jaksi kulaté výročí
 
Schůzka V PONDĚLÍ 13.10.2008 - "Maják a Junák"
 NA HŘIŠTI ARMÁDY SPÁSY - MALÁ OLYMPIÁDA
sraz v 16:00 HOD OPAVSKÁ 26 KOMUNITNÍ CENTRUM ARMÁDY SPÁSY
nebo z Kostelce busem: Partyzánská depo 15:58 -vystup na zastávce Opavská škola
kdo neví kde je Armáda spásy - sraz u nové klubovny Náměstí Míru 13 - v 16:15
Aktuální počet přihlášených do Vídně - 40 ... zbývá 5-8 míst, předběžně přihlášeno do Holandska - 18 ! ... 
od 1.10. 2008 sídlíme v nových klubovnách – na Nám. Míru 13 (bývalá škola vedle kina Mír). Prostory jsou v 1. patře. Schůzky budou nadále v pondělí od 16.15 hod do 17.50 (dostupnost autobusem – zastávka u Hypernovy). Od 13.10. již schůzky v Kostelci nebudou !!!
Světlušky a vlčata, opět je tu po roce akce pro Vás, tedy Adrenaliňák III - koukněte doleva na pozvánku!
Hmmm... informací přibývá ... takže, vídeňský autobus už překročil třicítku, stěhování se opravdu koná - už máme klíče. Schůzka 6.10. bude patrně poslední v Kostelci. Potom už na náměstí Míru 13. A abyste neřekli, v rubrikách najdete první informace k Intercampu. Ještě jsem je ani nezveřejnil a už je 10 přihlášených!
vzpomínka na loňský IC ...
Nechci nikoho děsit, ale už v tuto chvíli máme autobus do Vídně z poloviny obsazen :-)!!! Jestli zvažujete, že pojedete, tak urychleně odesílejte závazné přihlášky! Nejlépe na můj email jahoda.pavel@seznam.cz . P.S. - pokud Vás bude víc než 80, mohu objednat ještě jeden, bude ale tak pro ty opozdilce asi o 250,- dražší ... :D...
Ač se o víkendu balilo a chystalo ke stěhování, tak zatím jsme beze změny. Těžko říct proč, ale stále pobýváme v Kostelci :o) ...
Anketa se utěšeně rozrůstá a dá se z ní i ledacos vyčíst. Ale to bude až příští rok. Aktuálněji se začněte připravovat na 17. až 19.10., kdy proběhne již třetí Adrenaliňák, čili setkání světlušek a vlčat. Podrobnosti se již brzy objeví. A nalevo v rubrikách máte další pozvánku - již delší dobu slibovanou. Tedy "Předvánoční ..." Tak neváhejte a začněte se hlásit :o)
Protože se pomalu ale jistě blíží příprava programů na příští rok, máte možnost i vy ovlivnit cíle našich akcí. I proto najdete vlevo v anketách 4 otázky, na které můžete odpovídat. Pokud máte nějaké vlastní nápady, tak pište nebo si odchytněte vedoucí na schůzkách :o) !
V tuto chvíli ještě nepadlo definitivní slovo, ale velmi pravděpodobně se budeme stěhovat z naší kostelecké klubovny. Pokud tedy po 1.10. narazíte u sv. Benedikta na zavřené dveře, budete nás muset hledat na Nám. Míru blízko centra města ....
Už brzy to přijde ... ještě trochu plánování, počítání a ... co nevidět se objeví pozvánky. Už teď doporučuji - rezervujte si termín 12.-13. prosince ;-) ... Kam pojedeme? No přece... je to na obrázku :D ...
Předvánoční Vídeň láká k nákupům stále více Čechů.
Znojmo je opravdu nádherné město - je tam stále co objevovat. A okolí? Prostě fantazie :). Myslím, že jsme tam nebyli naposled... 
Odpoledne jedeme, večer tam (snad) budeme ... :o) ...  že bude fajn doufejme - je před námi nejjižnější zářijová výprava. V prosinci vyrazíme ale ještě o pár kilometrů jižněji ... (to jen tak mimochodem) 
Dnes nám to zase začíná :o). Schůzky budou zatím jako loni - tedy každé pondělí od 16.15 (Rybky) a od 16.00 (Výři). A nezapomeňte - o víkendu bychom měli být ve Znojmě!     Hodně štěstí v dalším školním roce !
Konečně jsou pohromadě všechny dostupné fotografie z obou táborů: http://rybicky.rajce.idnes.cz/ , http://uniska.rajce.idnes.cz/ 
Co nás čeká? Hned 1.9. zahajovací schůzka, ve čtvrtek výprava (Znojmo) - pozvánku najdete vedle v rubrikách :o). A ... už se na Vás ohromně těším!
 
A tábory jsou za námi. Co říci? Že v mých očích opět obrovsky vyrostli všichni ti, kteří je připravili - byli skvělí a jsem moc rád, že takové lidi znám. Moc jim děkuji a také dětem, které s námi jely! 
Jsem jen na pár minut doma, za chvíli valím na další tábor ... Uniska skončila a ... bylo mi tam moc a moc dobře - věřím, že ostatním taktéž :) !!!
Tak a je to tady :o) - po delší dobu tyto stránky nebudou aktualizovány, odjíždíme na tábory - dnes už většina vedoucích, v pátek ostatní účastníci. Nashledanou někdy po 24. srpnu !!! 
Už je tu nějak dlouho ticho ... ale jen zdánlivé - Pravda, akce žádné neprobíhají - ovšem přípravy táborů vrcholí. Ani se nestačíme otočit a budou tady :o). Programy jsou téměř dopilovány, nakupují se poslední potřebné věci a domlouvají podrobnosti. A jedna velevýznamná novinka tu přece jen je - rodinka jednoho z našich členů se rozrostla o dalšího človíčka :o) !
dovolujeme si Vás pozvat na předtáborovou schůzku, kde Vám předáme konečné informace k oběma táborům, které v srpnu máme. Tady Vám také můžeme vystavit potřebná potvrzení a odpovědět na dodatečné dotazy. Budeme také vybírat zbývající poplatky.
Schůzka proběhne v pondělí 21.7.2008 od 16.00 do 18.00 v naší klubovně v Kostelci.

Prázdniny jsou již v plném proudu a tak se dále chystají tábory. Přestože schůzky nejsou, přece jen se stále něco děje. V pondělí mají vedoucí střediskovou radu a další pondělí (21.7.) bude předtáborová schůzka, kde se dozvíte poslední informace k oběma táborům. A nezapomeňte, že hned 1. září máme první schůzku a ... ještě ten týden ve čtvrtek pojedeme na další delší poznávačku - tentokrát do Znojma a Podyjí. Ale na pozvánku ještě musíte počkat :o) ...
 V Praze - bylo fajn ... Přesně objednané počasí, milá společnost, parník jen pro vyvolené, bloudění v bludišti a nezvěstný v ZOO :o) ... co všechno se dá stihnout za jeden den ! Však stačí podívat se alespoň na některé fotografie - jen na Rybkách jsou dokonce hned dva soubory - http://rybicky.rajce.idnes.cz/2008_07_05_Praha/ a http://rybicky.rajce.idnes.cz/2008_07_05Praha_dve/ 
A teď si dáme od sebe navzájem přestávečku, malinkou - blíží se nám tábory :o))))))
Odpoledne vyrážíme :o) ... Praho těš se na nás :o) ... !!!
foto
Dnes tedy máme závěrečnou schůzku roku 07/08 ... Přeji Vám všem vydařené a pohodové prázdniny :o) !!! A nashledanou v Praze, na táborech ... ;-).
Tak a je to tady. Prázdniny! Ale s nimi také pauza ve schůzkách. V pátek to vše uzavřeme a nový skautský rok zahájíme až 1. září 2008 (klasicky v pondělí po 16.00 hod.). Klasické schůzky o prázdninách nebudou! 
Zvu Vás tedy na ukončovací schůzku do klubovny
v pátek 27.6.2008 od 16.15 – 18.00 hod.
Co si vezmete? Kroj, deník, 5,- , balíček (až dva, tři ... :o) ) svých nejoblíbenějších sladkostí, kdo si troufne, tak taky vysvědčení :)
Co nového na Pochni? Hotová kuchyň, vymalovaná jídelna, opravená jídelna vnější, opravené toalety, ... Díky za pomoc a ... za to překvapení - dojalo mě to ;-) ...
Včera měly Rybky svoji v pořadí 161. schůzku. A vlastně v letošním roce již předposlední! Je to tak, prázdniny nám klepou na dveře :o) - jste určitě véélmi nešťastní ;-) ... Co ještě bude (teda v nejbližší době)? Tento víkend Pocheň, v pondělí poslední řádná schůzka, v pátek 27.6. rozlučkovka a z pátku na sobotu pro vybrané přespávačka v klubovně (bude to zkoušková "černá hodinka" - proto pro vybrané :) ). A potom už Praha a ... tábory 
Do přehledu akcí přibyla pozvánka do Prahy - časy odjezdu a příjezdu se ještě upřesní - uvidíte :) ...
Bylo dobře na Pochni, co říkáte :o) ? ... A dokonce se i něco udělalo - a nová kuchyň je parádní! Úžasná relaxace ... A co byste řekli, kam jedeme příště?... No zase na Pocheň :-) !!! Prostě je třeba ještě něco dokončit. Takže pozvánka je vedle. A ... už se chystá Praha - čas nějak letí :) .... 
Svojsíkův závod? Krásné místo, jakštakš tolerantní počasí :o) ... vlčata 4. (ze 4) a světlušky 3. (z 6) !!! Všude kolem plno zlata - v Olešnici, v Příčném vrchu ... prostě všude. Spali jsme na terasách. A příští víkend jedeme opět na Pocheň, budeme tam v nejbližší době podezřele často. 
Přehled plánovaných akcí:
24.-25.5.         Svojsíkův závod
6.-8.6.             www Pocheň - dřevovíkend (pozvánka je v rubrikách)
20.-22.6.         pracovní Pocheň – příprava tábořiště + víkendovka Rybek
27.6.                ukončovací schůzka
4.-6.7.              Prahavíkendový pobyt spojený s návštěvou Národního muzea a s cestou parníkem do ZOO. Počet účastníků bude limitován – z kapacitních důvodů nebereme více než 10 mladších 15 let. Zohledněno bude pořadí odevzdání přihlášek (zatím nevydaných) a pravidelná účast na skautských akcích a schůzkách. Jedná se o dotovanou akci.
8.-17.8.           Uniskamezinárodní tábor na Pochni – je již po termínu prvního kola přihlášek, prosím, předejte co nejdříve nevratnou zálohu! Kdo se nestihl přihlásit včas, musí počítat s navýšením táborového poplatku ...
17.-24.8.         Náš táborbude nakonec také na Pochni, jedná se tedy o levnější variantu –                               termín přihlášení do 10.6.
1.9.                  zahajovací schůzka
4.-7.9.             Znojmopoznávací výprava
před námi je víkend se "Svojsíkovým závodem" - tentokrát vlčata a světlušky a to ve Zlatých Horách 
17.5. jsme byli při otevření nové rekreační zóny na Ježníku - pěkné místečko na výlety :) ...
Intercamp byl naprosto skvělý. Počasí přálo, organizátoři si mákli a společnost v autobusu nadprůměrně pohodová ... Tak co, pojedeme na IC09 do Holandska? Pouvažujte ;-) ...
             Náš odjezd do Bernkastell Kues na Intercamp je už jen spíše otázkou hodin než dnů ... Co nás tam čeká? Mosela, Římané, hike s přepravou na lodi (alespoň to slibují :) ), Ardeny, Belgie, město stovky mostů - čili Luxemburk, Kostelec (vlastně Diekirch ;-) ) ... snad to vše stihnem. Ale jednu perlu máme hned na začátku - Jindřichův Hradec
Pokud je mi známo, naši Klíčaři jsou už zpět ...
30.4. - Dnes vyrazili čtyři odvážlivci do Plzně na Klíč 2008 a příští týden už nás čeká naše zahraniční cesta ... prostě Intercamp je najednou tady ...
Portrét
Z Ivančeny jsme se vrátili zdraví a skoro i celí. Tváře "světlušek" servistýmu nám byly podezřele povědomé :). Dva dny se bydlelo ve Frýdlantě a sobotní noc s nedělním dopolednem  jsme strávili v Dobré. Ráno jsme si zažili mši ke svátku sv. Jiří, při které nám skvěle zapěl úžasný sbor a pak jsme alespoň proběhli pouť :o)
Mám pocit, že naskakuju do rozjetého rychlíku... Události se ženou jedna za druhou. V uplynulém víkendu jsme si prožili druhou černou hodinku - dělallo se vše možné, dokonce i spalo. Mimochodem se i hodnotilo - klady a zápory. V sobotu večer se mi domů vtlačily téměř dvě desítky lidí :o) ... A dnes proběhla další schůzka. K tomu 11 emailů v angličtině - při mé chabé znalosti tohoto jazyka fakt výkon ... Tak a tento víkend jedeme na Ivančenu, další někteří do Plzně na Klíč 2008 a za 14 dní nás čeká Lucembursko ... a ... pšššt ... chystá se návštěva jednoho krásného evropského hlavního města - ale až v prosinci. Už teď ovšem držte palce, ať vše klapne ;o)...
Do rubriky Intercamp je přidáno dubnové info - se zatím závěrečnou cenou a dalšími podrobnostmi k cestě
Objednávám zase skautské vybavení a kroje - bližší text nalevo v rubrikách ...
Tento víkend padl na úpravy na Pochni - trochu se připravovalo prostředí na Unisku
Ivančena se blíží ... pozvánka je v rubrikách :)...
Intercamp je již zcela obsazen !!! Další přihlášky už je možné evidovat pouze jako náhradníky... Zatím stále není známo, jak dopadly žádosti o dotace, proto nemohu podat definitivní informace. Neposílejte zatím žádné další peníze, ozvu se včas :o).
a co nás čeká v dubnu? Zdánlivě klid ... ale jak pro koho :o). Letos je toho tak moc, že vedoucí čekají víkendy, na kterých se musí doplánovat Klíč, Intercamp a hlavně prázdninová Uniska. Také nárůst členů u Rybiček a nutnost jejich rozdělení do družin znamená spoustu nové – zato velmi fajné práce :o). I proto bude nejbližší akcí pro všechny až tradiční výstup na Ivančenu.
 
28.-30.3.2008 Už jste někdy zachraňovali království? Já teda ne, ale zato jsem mohl být u toho. Byl to supr zážitek, zvláště když zachránci byla Doberčata. Také chvíle strávená mezi staletými hříchy a ctnostmi byla aspoň pro mě nevšedním zážitkem :o) ...
18.3.Kuřátko v Krnově vyneslo celkem 2032,50 Kč. Dík všem, kteří se podíleli jak na výrobě, tak na distribuci :o) !!!
foto/obrázek poskytl(a): Míša Čakrtová
Skautšlap proběhl naprosto pohodově a bylo neskutečně krásné počasí :), Tak kolikpak se nás sejde na skautšlapské plnoletosti v příštím roce ?
18.3.Dnes vyráží do krnovských ulic banda opeřenců :o), tak doufejme, že nezmrznou a pokladničky naplní tak v mezích úměry :-D ...
No, něco se v Krnově bude v posledním březnovém víkendu dít, budeme-li hodní, můžeme se snad i trochu podívat za jedním oddílem ... a možná, že objevíme pár známých tváří ... Víc nepovím - ale něco se dozvíte na schůzce. Ale abyste neřekli ...  http://rybkykrnov.napady.net/file/7333105
Čeká nás již tradiční akce - Skautšlap !!! Pozvánku musíte opět zkusit vylovit někde v rubrikách :o) ...
Poklidná a vydařená Pastelka je tedy za námi
 Opava a Hradec nad Moravicí - jo, tak to už proběhlo, trochu s obavami před běsnícími živly :o), ale nakonec k nám byly ohleduplné ...
 Pro účastníky Intercampu - vypadá to, že se nám výrazně obohatí program. Pokud vše dobře vyjde, vyjedeme dříve a první den budeme přespávat v Jindřichově Hradci, kde máme zároveň přislíbenou prohlídku tohoto nádherného města !!!!