2. smečka Krnov Vás vítá

Co děláme

V Krnově v současnosti pracují tři smíšené oddíly. 1. oddíl – „Výři“ (12-16 let), 2. smečka -„Rybičky“ (nejmladší členové 7-11 let) a klub OS - určený dospělým, kteří nejsou zařazeni u oddílů.

Skauting není „jen“ chození v kroji a stanování v lese. Každý oddíl může mít úplně jinou náplň – a většinou rozhodují členové o tom, co se bude v oddíle dít.  Co je typické právě pro Krnov? Asi nejvíce cestování – a to nejen do přírody. Díky síti skautských základen u nás i ve světě poznáváme zajímavá místa. Jen za poslední období jsme byli několikrát v Praze, pak např. v Olomouci, Štramberku, Ostravě, Uherském Hradišti... Klasické vícedenní výpravy jsme si užili v Jeseníkách, Českém Ráji, Beskydech. Společné víkendové akce s našimi skautskými přáteli proběhly ve Zlatých Horách, v Bruntále, Rýmařově, Dobré u Frýdku Místku a na naší základně v Pochni u Široké Nivy. A aby toho nebylo málo, vycestovali jsme i do zahraničí – do Polska, Německa, Francie, Řecka a Velké Británie. Mimo to ještě probíhají tématické víkendy – např. Malovací (zaměřený na umění), Vánoce na nečisto (zpěv a vánoční zvyky), Architektura a vlastně ještě tzv. Adrenalinový víkend pro ty nejmenší (trocha dobrodružství a sebepřekonání) a již dva "zimní tábory". Na tyto akce jezdíme někdy všichni, někdy jen některé oddíly – přihlíží se především k věku účastníků. A to v tomto seznamu nejsou tradiční polodenní (i delší) výlety do okolí.

Na následující období ještě připravujeme podklady, ale předběžně už jsou v plánu další větší akce – Praha, zimní tábor, víkend věnovaný nácviku první pomoci, kurzy pro rádce, Intercamp v Německu s plánovanou návštěvou Belgie a Lucemburska, setkání se spolupracujícími zahraničními oddíly na společném táboře na naší základně na Pochni, letní tábor ... a řadu dalších kratších i víkendových akcí.

Nemalý význam mají také naše kontakty s jinými oddíly – nadstandardní jsou v rámci okresu – s Rýmařovem, Bruntálem a Zlatými Horami. Vynikající spolupráci máme s oddílem v Dobré u Frýdku-Místku. Také udržujeme komunikaci se zahraničím – s Polskem (Prudnik, Nysa), Řeckem (Pefki) a USA (Yukon). Nadějně se rýsuje spolupráce se Slovenskem (Žilina), navazujeme také kontakt s Německem (Karben) a Rakouskem (Salzburg). 

O činnosti hodně napoví naše internetové stránky http://krnov.junak.org/ .